fbpx

Kłobuck

Gmina przystąpiła do ogólnopolskiego programu dla seniorów

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Teraz każdy mieszkaniec, który ukończył sześćdziesiąty rok życia, może wyrobić sobie specjalną kartę seniora. Upoważnia ona do wielu zniżek w całym kraju. To efekt akcesu kłobuckiego magistratu do programu, z którego korzysta już ponad dwieście samorządów w Polsce.

Program Ogólnopolska Karta Seniora to autorski projekt Stowarzyszenia Manko. Ta działająca od dwudziestu pięciu lat organizacja, która – jak przekonują osoby w nią zaangażowane – podejmuje inicjatywy skierowane na poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. 15 maja doszło do zawiązania oficjalnej współpracy pomiędzy stowarzyszeniem a gminą Kłobuck.

Jej efektem jest przyznanie lokalnemu samorządowi statusu gminy przyjaznej seniorom i możliwości wydawania starszym mieszkańcom przez miejscowych urzędników karty, która daje perspektywę skorzystania z szeregu zniżek w sanatoriach, uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia czy kultury. Łącznie tych punktów jest już trzy tysiące w całym kraju.

– Z pełną ich listą można zapoznać się wchodząc na naszą stronę, znajdującą się pod adresem glosseniora.pl – zachęcał podczas spotkania z władzami Kłobucka i mieszkańcami Parek Pilch, przedstawiciel Stowarzyszenia Manko.

To z jego rąk burmistrz Jerzy Zakrzewski odebrał wspomniany certyfikat. Włodarz wręczył też pierwsze karty osobom przybyłym na inaugurację miejscowej odsłony programu. Spotkanie uświetniły występy artystyczne Zespołu Piosenki Biesiadnej „Czerwone Róże” oraz Zespołu Tańca Orientalnego „Yasmin”.

– Wniosek o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora można złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kłobucku od poniedziałku do piątku w godzinach pracy tej instytucji. Karta wydawana jest na miejscu – zachęcał burmistrz zebranych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter