fbpx

Konopiska

Gmina szykuje się do obchodów 11 listopada

fot. Pixabay

Wójt Jerzy Żurek zachęca mieszkańców gminy Konopiska oraz okolicznych miejscowości do jak najliczniejszego świętowania 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaplanowany przez miejscowych urzędników program uroczystości zakłada najpierw wymarsz spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach. Punktualnie kwadrans przed godz. 10 prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrą Dętą Konopiska pochód uda się do kościoła św. Walentego, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza. 

Po nabożeństwie uczestników czekają jeszcze dwa przemarsze. Najpierw pod tzw. „Golgotę Konopisk”, gdzie tradycyjnie będzie miał miejsce apel poległych, a następnie do okolicznej hali sportowej. To tam, krótko przed południem rozpocznie się część artystyczna całego wydarzenia.


W pierwszej kolejności z koncertem wystąpi Chór Męski „Pochodnia”, a następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu. W hali będzie można też obejrzeć z bliska największą na świecie haftowaną replikę obrazu Jana Matejki pt. „Jan Sobieski pod Wiedniem”.

– To imponujący obraz o powierzchni sięgającej niemalże pięćdziesięciu metrów kwadratowych – mówi Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy. – A będąc na miejscu zachęcamy również do zapoznania się z wystawą rękodzieła Marii Pastusińskiej – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter