fbpx

Konopiska

Gmina w szczególny sposób uhonoruje wybitną lekkoatletkę. Będzie piknik, koncert i zajęcia na świeżym powietrzu

fot. Pixabay

Dwudniowe obchody Święta Gminy Konopiska rozpoczną się od nadania miejscowemu stadionowi lekkoatletycznemu imienia Ireny Szewińskiej, a zakończą je atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Choć tegoroczną edycję zdominują wydarzenia o typowo rekreacyjno-sportowym charakterze, to zadowolone z programu powinny być także te osoby, które w imprezach plenerowych bardziej cenią walory muzyczne. Całość przedsięwzięcia odbędzie się na terenach przy zalewie „Pająk”.

– Nasze gminne święto rozpoczniemy uroczyście w sobotę 1 czerwca. W trakcie wydarzenia odbędzie się między innymi uroczysta ceremonia nadania Stadionowi Lekkoatletycznemu w Konopiskach imienia Ireny Szewińskiej – relacjonuje Iwona Lisek, zastępca wójta Jerzego Żurka.

Wspomniana ceremonia połączona zostanie z mityngiem lekkoatletycznym oraz wystawą poświęconą nietuzinkowej sportsmence, autorstwa jej męża Janusza. W planach jest także piknik i koncert rockowego zespołu Big Day.

– Zależy nam na promocji sportu, zdrowego stylu życia, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rywalizacji fair play i dobrej zabawie. Chcemy namówić do udziału całe rodziny, tym bardziej, że tego dnia będzie także okazja do spotkania wielu wybitnych olimpijczyków – zachęca wicewójt Lisek.

Nazajutrz organizatorzy zapraszają z kolei mieszkańców do świętowania Dnia Dziecka. Obiecują, że będzie wiele animacji, a także gier i zabaw na świeżym powietrzu, połączonych z atrakcjami przygotowanymi przede wszystkim z myślą o najmłodszych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter