Mstów

Gmina zamontowała kolejne wiaty przystankowe. Są szczególnie przydatne dla turystów

fot. Urząd Gminy Mstów

Pojawiły się kolejne wiaty przystankowe przygotowane według autorskiego projektu. Stare „blaszaki” zostały zastapione między innymi w Jaskrowie, Kucharach, Jaźwinach, Kuśmierkach i Latosówce.

Pierwsze wiaty, które oprócz standardowego przeznaczenia miały też za zadanie służyć promocji walorów turystycznych gminy pojawiły się w 2015 roku. To wtedy wójt Tomasz Gęsiarz z ówczesnymi radnymi postanowili sukcesywnie wymieniać te stare, blaszane.

Na konstrukcjach, oprócz logotypu gminy i nazwy miejscowości, znajdują się także ciekawe informacje historyczne, mapa okolicy oraz widok terenu „z lotu ptaka” wraz z oznaczeniem, gdzie akurat w danej chwili się znajdujemy. Dla turystów, zarówno tych rowerowych, jak i pieszych, stanowią duże ułatwienie.

– W następnych latach dalej zamierzamy sukcesywnie wymieniać stare „blaszaki” na nowe, aby przestrzeń publiczna w gminie wyglądała jeszcze przyjaźniej, a osoby odwiedzające naszą gminę mogły jeszcze lepiej orientować się co do tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Dostajemy wiele sygnałów, że to rozwiązanie jest bardzo przydatne – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter