fbpx

Mstów

Gmina zamontowała kolejne wiaty przystankowe. Są szczególnie przydatne dla turystów

fot. Urząd Gminy Mstów

Pojawiły się kolejne wiaty przystankowe przygotowane według autorskiego projektu. Stare „blaszaki” zostały zastapione między innymi w Jaskrowie, Kucharach, Jaźwinach, Kuśmierkach i Latosówce.

Pierwsze wiaty, które oprócz standardowego przeznaczenia miały też za zadanie służyć promocji walorów turystycznych gminy pojawiły się w 2015 roku. To wtedy wójt Tomasz Gęsiarz z ówczesnymi radnymi postanowili sukcesywnie wymieniać te stare, blaszane.

Na konstrukcjach, oprócz logotypu gminy i nazwy miejscowości, znajdują się także ciekawe informacje historyczne, mapa okolicy oraz widok terenu „z lotu ptaka” wraz z oznaczeniem, gdzie akurat w danej chwili się znajdujemy. Dla turystów, zarówno tych rowerowych, jak i pieszych, stanowią duże ułatwienie.

– W następnych latach dalej zamierzamy sukcesywnie wymieniać stare „blaszaki” na nowe, aby przestrzeń publiczna w gminie wyglądała jeszcze przyjaźniej, a osoby odwiedzające naszą gminę mogły jeszcze lepiej orientować się co do tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Dostajemy wiele sygnałów, że to rozwiązanie jest bardzo przydatne – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter