fbpx

Poczesna

Gminne dożynki tym razem w Nieradzie. Zagra Wanda i Banda

fot. Pixabay

Tegoroczne święto plonów mieszkańcy gminy Poczesna fetować będą w ostatnią sobotę sierpnia.

– Każdego roku staramy się, aby dożynki organizowane były w innym sołectwie, bo każde ma coś do zaproponowania, każde ma się czym pochwalić i każde jest jednakowo ważne. W tym roku święto plonów organizowane jest w miejscowości Nierada – mówi wójt Krzysztof Ujma.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17 od mszy polowej, którą przed strażnicą tamtejszej OSP, odprawi proboszcz miejscowej parafii wraz z duszpasterzami z Poczesnej i Wrzosowej. Po nabożeństwie na uczestników czekać będzie prezentacja wieńców dożynkowych i degustacja potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich.

– Dożynki to doskonała okazja, aby połączyć tradycję z teraźniejszością – podkreśla włodarz Poczesnej. – To symboliczny dzień wyrażenia szacunku do pokarmu oraz pracy rolnika, a także ziemi, która jest matką nas wszystkich. Zapraszam wszystkich serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu – dodaje Ujma.

Na godz. 19 z kolei zaplanowano występ gwiazdy wieczoru. W tym roku będzie to znany zespół rockowy Wanda i Banda na czele z solistką Wandą Kwietniewską. Po koncercie organizatorzy imprezy planują jeszcze dyskotekę.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter