fbpx

Kłomnice

Gminne place zabaw kompleksowo wyposażone. Za prawie 100 tysięcy złotych

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Do końca września miejscowy urząd zrealizuje jedno z kluczowych tegorocznych zadań, realizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Sześć placów zabaw na terenie gminy zostanie doposażonych w nowoczesne urządzenia zabawowe.

Przetarg na zakup, dostawę i montaż sprzętów na terenach rekreacyjnych w poszczególnych sołectwach rozstrzygnięto pod koniec lipca. Wybrano ofertę firmy Simba z Lublina, która założenia oferty zobowiązała się wykonać za 96 tys. zł. 

To sporo taniej niż zakładali urzędnicy, którzy w budżecie gminnym zarezerwowali około 128 tys. zł. Są więc oszczędności. Ponadto, wynagrodzenie dla firmy będzie pokryte nie tylko z wpływów z lokalnych podatków. Na początku wakacji administracja wójta Piotra Juszczyka pozyskała na ten cel 60 tys. zł z urzędu marszałkowskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

Dofinansowanie z powyższego działania sfinansuje inwestycje w trzech miejscowościach. W Skrzydlowie doposażenie terenu rekreacyjnego przy Warcie, parku Braci Reszke w Garnku, a w Nieznanicach tamtejsze dzieciaki będą się mogły cieszyć ze zmodernizowanego placu zabaw przy Orliku.

Doposażenie kolejnych trzech placów zabaw – w Chmielarzach, Rzekach Wielkich oraz Chorzenicach jest częścią realizacji przedsięwzięć w ramach funduszu sołeckiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter