fbpx

Ekologia w powiecie

Gminy wstrzymają wydawanie rolnikom zaświadczeń o dochodach

fot. Pixabay

Procedura przerwy w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego nie jest nowa. Sytuacja powtarza się każdego roku, a związana jest z koniecznością publikacji przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym. Dokument ten jest bowiem podstawą obliczenia dochodu z gospodarstwa.

– Dla potrzeb wydania zaświadczenia o dochodach dla osób fizycznych, do ustalania wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu z gospodarstwa rolnego przyjmuje się, że z jednego hektara przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości jednej dwunastej dochodu ogłoszonego corocznie w drodze obwieszczenia przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie ustawy o podatku rolnym – przypomina w komunikacie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z powyższym, w okresie od 1 sierpnia do dnia publikacji obwieszczenia szefa GUS-u, gminy nie mają możliwości ustalenia wysokości dochodu z gospodarstwa rolnego, a co się z tym wiąże – nie będą mogły wydać zaświadczenia o dochodach uzyskiwanych z gospodarstwa rolnego. Stan taki może trwać najpóźniej do 23 września każdego roku. To nieprzekraczalny termin spełnienia obowiązku publikacji obwieszczenia.

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter