fbpx

Ekologia w powiecie

Gminy z regionu zainwestują w tereny zielone

fot. Pixabay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął 5 maja pierwszą edycję konkursu „Zielona Przestrzeń”.

Celem konkursu jest utworzenie na terenie ogólnodostępnym, będącym we władaniu jednostki samorządu terytorialnego, terenów zieleni służących dostosowaniu przestrzeni publicznej do potrzeb społecznych oraz umożliwienie społeczeństwu korzystania z ich walorów, zwiększając równocześnie zaangażowanie społeczności lokalnej.

Samorządy na wsparcie takich projektów mogły pozyskać do 250 tys. zł. Wiele z nich skorzystało z nadarzającej się okazji. Wśród laureatów znalazło się trzydzieści jeden gmin, z czego sześć z regionu częstochowskiego. To Konopiska, Kłomnice, Kłobuck, Miedźno, Popów i Blachownia.

– Dofinansowane zostały zadania, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej w opracowanie projektu i w jego realizację – podkreślają przedstawiciele Funduszu.

Program „Zielona Przestrzeń” to nowa propozycja WFOŚiGW w Katowicach, który realizowany będzie przez najbliższe dwa lata. Termin zakończenia zadań upływa ostatecznie z końcem października 2024 roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter