fbpx

Kłomnice

GOK w Kłomnicach zaprasza na regionalne, pszczele konkursy

fot. Pixabay

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach zaprasza mieszkańców regionu do wzięcia udziału w pszczelim konkursie. To kolejna z odsłon zapoczątkowanego przed dwoma laty projektu „Słodka Gmina Kłomnice”, który ma promować tę okolicę jako miejsce, gdzie produkuje się wysokiej jakości miody.

W zainicjowanym właśnie przedsięwzięciu nie o sam złocisty nektar chodzi. Bardziej o wykazanie się talentem i napisanie bajki, której bohaterką będzie sama pszczoła. Na podstawie najlepszego utworu powstanie następnie słuchowisko, które zaadoptowane zostanie przez Teatr Dratwa.

– „Słodki Świat Pszczół” to konkurs na bajkę, którego celem jest popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych roli oraz znaczenia pszczoły miodnej dla środowiska naturalnego, a także edukacja ekologiczna i propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców regionu – podkreśla Katarzyna Sosnowska, dyrektor lokalnego GOK-u.

Instytucja poprzez organizowany konkurs chce uwrażliwiać dzieci na otaczającą ich przyrodę, a przede wszystkim poszerzać wiedzę na temat życia pszczół i ich zwyczajów. Nie bez znaczenia jest także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej, co w obecnym stanie zamrożenia wydarzeń kulturalnych ma bardzo duże znaczenie.

– Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w konkursie jest napisanie bajki z dialogami, o tematyce pszczelarskiej i życiu pszczół, która będzie adaptowana na formę słuchowiska. Minimum trzy strony A4. Przy ocenie prac brana pod uwagę będzie pomysłowość, oryginalność, wartość merytoryczna oraz występowanie cech charakterystycznych dla bajki jako gatunku literackiego – dodaje dyrektor.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zostanie on przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych – przedszkolaków, 6-8 latków, 9-11 latków, 12-16 latków i dorosłych. Warunkiem wstępnym jest nadesłanie, wraz z tekstem bajki, karty zgłoszeniowej z oświadczeniem o oryginalności swojego dzieła. Można je pobrać ze strony internetowej (tutaj). Czasu jest sporo. Utwory można przesyłać do 19 maja, na maila marta@gokklomnice.pl. Ogłoszenie zwycięzców ma nastąpić z kolei 2 czerwca.

Jeżeli ktoś nie przejawia talentu pisarskiego, alternatywą dla niego może być konkurs plastyczny „Wielki Świat Pszczół”. Każdy uczestnik może nadesłać jedną samodzielnie wykonaną pracę dowolną techniką malarską, w formacie od A3 do A1. W tym przypadku prace przyjmowane będą do 12 maja. Należy je przesłać pocztą na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter