fbpx

Mstów

GOK zyskał właśnie nowoczesną salę konferencyjną

16 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanej sali konferencyjnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie. Wydarzeniu towarzyszył koncert stanowiący wspomnienie o Mieczysławie Foggu.

Pierwszy etap prac modernizacyjnych kosztował niemalże 225 tys. zł. Blisko 180 tys. zł stanowiło dofinansowanie pozyskane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, reszta – czyli 45 tys. zł to z kolei wkład własny budżetu gminy.

– Zakres prac objął remont sali spotkań oraz sali plastycznej. Teraz jest to jedna nowoczesna i duża powierzchnia z możliwością rozdzielenia na dwie mniejsze za pomocą przesuwnych drzwi. Wyremontowana została także łazienka oraz gruntownej modernizacji poddano instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną – wymienia wójt Tomasz Gęsiarz.

Sala wyposażona jest w dwa niezależne od siebie zestawy multimedialne. Oba składają się z projektora o wysokiej rozdzielczości, elektrycznego ekranu projekcyjnego, a także głośników, wzmacniacza audio i bezprzewodowych mikrofonów.

W opinii władz gminy, świeżo oddane do użytku pomieszczenie jeszcze bardziej wpłynie na podniesienie jakości działań podejmowanych przez pracowników GOK-u i tym samym przełoży się na zwiększenie oferty tej instytucji.

Wspomniane spotkanie stało się jednocześnie dobrą okazją do przekazania kluczy do obiektu przedstawicielom miejscowego koła emerytów i rencistów, a także paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”.

– Niewątpliwie będzie to dla nich na co dzień wygodne i nowoczesne miejsce spotkań czy warsztatów – cieszy się wójt Gęsiarz.

Tradycyjnie, jak na tak ważne wydarzenie w tutejszej instytucji kultury przystało, nie brakło tego dnia i elementów stricte artystycznych. Zespół częstochowskich muzyków, na czele z wokalistką Weroniką Zielińską-Wilczyńską, pianistą Michałem Roratem oraz saksofonistą Sebastianem Janikiem, wykonał szereg szlagierów Mieczysława Fogga. Z kolei Michał Fogg, prawnuczek znanego artysty, wygłosił prelekcję o swoim wybitnym przodku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter