fbpx

Konopiska

GOPS pozyskał pieniądze z ministerstwa. Dzięki nim zrealizuje szereg działań dla dzieci

fot. Pixabay

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konopiskach przygotowali projekt socjalny, który został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na realizację dodatkowych zajęć dla podopiecznych tej instytucji.

Projekt zyskał nie tylko uznanie w oczach resortowych urzędników, ale idące za tym również wymierne wsparcie finansowe w kwocie sięgającej niemalże 67 tys. zł. Dzięki temu dzieci i młodzież z terenu gminy, ale również i ich rodzice, do końca roku będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, treningach czy wycieczkach.

Dla chętnych przewidziano między innymi zajęcia z muzykoterapii, relaksacji czy choćby warsztatów z psychologiem lub doradcą zawodowym. Będzie okazja, by potrenować brazylijską sztukę walki – capoeirę oraz poćwiczyć swoje zdolności manualne w trakcie zajęć techniczno-modelarskich.

– Zajęcia prowadzone będą w różnych grupach wiekowych, a ich zakres i treść dopasowana będzie do kompetencji i umiejętności uczestniczących w nich dzieci – informuje Magdalena Badora, kierownik miejscowego GOPS-u. – Oczywiście nie zapomnieliśmy również o rodzicach, którzy wspólnie z dziećmi będą mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych czy kulinarnych – dodaje.

Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami będą mogli także skorzystać z wycieczki w Beskid Żywiecki we wrześniu oraz w Karkonosze w październiku. Co istotne, wszelkie atrakcje realizowane w ramach wspomnianego projektu są bezpłatne dla jego uczestników.

– Osoby biorące udział w wycieczkach górskich będą miały zapewniony dojazd autokarem w dwie strony, obiad, ubezpieczenie oraz opiekę przewodnika górskiego – podkreśla Magdalena Badora.

Na zajęcia można zgłaszać podopiecznych w wieku od 3 do 17 lat, przy czym podczas sporządzania listy rekrutacyjnej preferowane będą ci pochodzący z rodzin niepełnych, objętych procedurą Niebieskiej Karty, a także pracą socjalną z powodu ubóstwa, uzależnień lub niskich kompetencji opiekuńczo-wychowawczych czy zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

Zapisy prowadzą wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego Promyk, która mieści się przy Hali Sportowej w Konopiskach. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc bezpośrednio pod numer telefonu 511 199 778.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter