fbpx

Powiat kłobucki

Gorzej niż przed rokiem, ale i tak ponownie najlepiej w województwie

fot. Shutterstock

Dwustu dwudziestu abiturientów z terenu powiatu kłobuckiego stanęło na wysokości zadania. Do egzaminu dojrzałości przygotowali się najlepiej w skali całego województwa śląskiego.

11 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ogłosiła wyniki zdawalności matur. Pośród uczniów z trzydziestu sześciu powiatów w województwie, ci ze szkół średnich z terenu kłobuckiego wypadli najokazalej. Z pozytywnym rezultatem sesję maturalną przebrnęło 81,82 proc. z nich. Choć przed rokiem było jeszcze lepiej, kiedy starsi koledzy mogli pochwalić się ponad 91 proc. zdawalnością, to wynik rodzimych maturzystów i tak sporo przewyższa ogólną, 74 proc. średnią krajową.

Bardzo dobrze prezentują się też osiągnięte przez nich rezultaty w poszczególnych typach szkół. Licea ogólnokształcące z terenu powiatu uzyskały noty na poziomie 87,32 proc. To prawie sześć oczek wyżej niż średnia krajowa, która wyniosła 81,1 proc. Z kolei absolwenci techników, z wynikiem zdawalności na poziomie 73,03 proc., byli lepsi o prawie jedenaście punktów procentowych od średniej krajowej wynoszącej 62,2 proc.

W najbliższym regionie za powiatem kłobuckim uplasował się powiat lubliniecki (70,19 proc.), miasto Częstochowa (72,32 proc.) i powiat myszkowski (64,16 proc.). Najsłabiej wypadła zdawalność uczniów z terenu powiat częstochowskiego. Maturzyści z tego rejonu mogą się pochwalić wynikiem sięgającym zaledwie 55,81 proc.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter