fbpx

Konopiska

Gospodynie z Hutek działają już od sześciu dekad. Właśnie obchodziły jubileusz

fot. Urząd Gminy Konopiska

Koło Gospodyń Wiejskich z Hutek działa już sześćdziesiąt lat. 10 września panie w towarzystwie mieszkańców sołectwa i okolic świętowały swój jubileusz.

Spotkanie, na którym pojawili się parlamentarzyści, samorządowcy różnych szczebli z władzami gminy na czele oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń, odbyło się na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach. Wydarzenie poprzedziło nabożeństwo, podczas którego uczczono pamięć nieżyjących już założycielek koła oraz wszystkich tych członków, którzy przyczynili się do jego rozwoju przez te długie lata.

– Mszę celebrował ksiądz Sebastian Ciastek, proboszcz parafii w Rększowicach, który wygłosił kazanie o roli i znaczeniu kół gospodyń wiejskich dla lokalnej społeczności – relacjonuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Podczas oficjalnej części jubileuszu, przewodnicząca wspomnianego KGW Anna Bałdyga oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach Tamara Gwóźdź, przybliżyły historię koła. Nie zabrakło również muzyki i zabawy. Wystąpiły same gospodynie-jubilatki, Zespół Emerytów i Rencistów „Walentynki”, uczniowie z miejscowej szkoły, osoby ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Prometeus”, a także Zespół Ludowy „Konopielki” czy panie z zaprzyjaźnionego KGW „Wiosenne Kwiaty”.

W czasie trwania zabawy chętni mogli wziąć udział w przygotowanych na tę okazję zabawach, posmakować wyrobów przygotowanych przez koło, a na najmłodszych uczestników jubileuszu czekał szereg animacji. Zabawa przy muzyce DJ-a trwała do późnych godzin wieczornych.

– Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach to nie tylko święto samego koła, ale również wyjątkowy moment jednoczenia lokalnej społeczności i wspólnego celebrowania pięknej tradycji wiejskiej – podsumowuje wójt Jerzy Żurek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter