fbpx

Kłomnice

Grand Prix na filmowym festiwalu w Suchej Beskidzkiej

fot. Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej

Z bardzo dobrej strony pokazali się na festiwalu w Suchej Beskidzkiej muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kłomnice. Na pierwszych w historii „Urodzinach Billy’ego Wildera” nie mieli sobie równych, zdobywając Grand Prix oraz wyróżnienie w kategorii najlepiej wykonanego utworu muzyki polskiej.

Festiwal Artystyczny „Urodziny Billy’ego Wildera” to nowa inicjatywa Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. Ma ona nawiązywać do miejsca urodzenia słynnego hollywoodzkiego scenarzysty i reżysera, sześciokrotnego zdobywcy Oscara.

Jak podkreślają organizatorzy, festiwal to mozaika różnorodnych wydarzeń, która łączy miłośników świata filmu, pasjonatów muzyki filmowej, grafiki i wielu innych dziedzin. W ramach wydarzenia odbył się cykl pokazów filmowych prezentujących ponadczasowe dzieła mistrza z Suchej Beskidzkiej, a także spotkania autorskie, wystawy oraz I Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych.

To właśnie w jego ramach wystąpili artyści z Kłomnic, rywalizując w konkursie z dziewięcioma innymi zespołami z województwa małopolskiego. Na scenie zaprezentowali trzy filmowe utwory.

 – Oceniające występy komisja przyznała, że poziom był bardzo wysoki i wszystkie orkiestry zaprezentowały się ze świetnej strony, dzieląc się z widownią swoimi najlepszymi wykonaniami. Lecz, jak to podczas konkursów jest, musi być najlepszy. Według jury była nim Orkiestra Dęta OSP Kłomnice – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Wraz z tytułem Grand Prix rodzimym muzykom wręczono także nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł. To jednak nie wszystko. Przypadło im także wyróżnienie. Szczególnie doceniono kunszt przy wykonaniu utworu muzyki polskiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter