fbpx

Kłomnice

Grasz w szachy? Podejmij wyzwanie i zdobądź puchar wójta

fot. Pixabay

W najbliższą niedzielę, w rzerzęczyckiej podstawówce, rozegrany zostanie Niepodległościowy Turniej Szachowy.

Jak zapewniają organizatorzy, w rozgrywkach mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy gry królów. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, a samo wydarzenie promowane jest jako impreza dla całych rodzin. Udział oczywiście jest bezpłatny. Start zaplanowano na godz. 10.

Należy jednak pamiętać o tym, że ograniczona jest ilość miejsc. I choć chęć uczestnictwa można zgłaszać nawet na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania, to lepiej jednak nie czekać z tym do samego końca. Zapisy przyjmowane są codziennie pod numerem telefonu 668 136 149.

Turniej przeprowadzony zostanie w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund i w tempie dziesięciu minut na zawodnika. Planowany jest także podział na kategorie juniorów do trzynastego roku życia, open i kobiet.

– To już drugi turniej szachowy jaki organizujemy. Zapraszam wszystkich gminnych pasjonatów tej wspaniałej gry, by wzięli w nim udział. To nie tylko świetny sposób na spędzenie czasu, ale i idealna okazja, aby w gronie miłośników szachowych rozgrywek doskonalić swoje umiejętności – zachęca Piotr Juszczyk, który niedzielne zmagania objął swoim patronatem.

Najlepsi zawodnicy otrzymają z jego rąk puchary i dyplomy. Najmłodsi mogą liczyć z kolei na pamiątkowe medale. Każdy uczestnik turnieju dostanie też drobny upominek. Wsród osób, które 17 czerwca zawitają do szkoły przy ulicy Skrzydlowskiej, rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter