fbpx

W POWIATACH

GTV BUS od poniedziałku ogranicza częstotliwość kursów. W MPK na razie bez zmian

fot. GTV Bus

Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło również zmiany w częstotliwości kursów, które realizować będzie firma GTV Bus. Częstochowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ograniczeń na razie nie wprowadza.

GTV Bus obsługuje komunikację publiczną na terenie samorządów Blachowni oraz Konopisk. W powiecie kłobuckim natomiast niedawno uruchomiono linię z Częstochowy do Przystajni. Od 16 marca kursy będą realizowane jak w dni wolne od zajęć szkolnych. Zmiany obowiązują do odwołania.

– Nie będą kursowały autobusy z oznaczeniem S – poinformował przewoźnik w komunikacie.

Prezes firmy Marcin Jaworski przekazał również, że spółka w związku z sytuacją epidemiologiczną wdrożyła specjalne procedury bezpieczeństwa.

– Nasi pracownicy zostali poinstruowani o specjalnych dodatkowych procedurach w sprawie zapobiegania i wykrywania covid-19. Wszystkie pojazdy cyklicznie zostają sprowadzone do naszej zajezdni w celu dezynfekcji, do czego zatrudniliśmy dodatkowe osoby, a także zakupiliśmy dodatkowe ozonatory, które już są w użyciu. Każdy kierowca został wyposażony w atomizer wraz z preparatem do dezynfekcji, a dział obsługi klienta posiada wszelkie numery alarmowe i w razie potrzeby jest w ciągłym kontakcie z odpowiednimi służbami sanitarnymi – mówi.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie korzystający z usług MPK w Częstochowie, choć spółka na razie nie planuje zmniejszenia ilości połączeń. Działania prewencyjne obejmują nie tylko odkażanie powierzchni, ale również zawieszenie sprzedaży biletów u kierowców i motorniczych.

– Bilety należy kupować w biletomatach lub innych punktach sprzedaży w mieście, jak również korzystając z aplikacji mobilnych – zaleca się unikania płacenia gotówką przy kupowaniu biletów. Ponadto we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzony zostanie zakaz wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami, a w przedniej części tramwajów i autobusów zostaną wydzielone specjalne strefy, w których może przebywać wyłącznie kierujący pojazdem – informuje spółka.

Do odwołania zawieszono funkcjonowanie przycisków otwierających drzwi przez pasażerów wewnątrz i z zewnątrz pojazdów. Otwierał je będzie wyłącznie kierowca autobusu.

Z kolei PKS Częstochowa poinformował wyłącznie o zawieszeniu prawa do ewentualnego zwrotu należności za niewykorzystane szkolne bilety miesięczne do czasu otrzymania wytycznych w zakresie rekompensat od organów administracji publicznej.

– Prosimy o cierpliwość i zachowanie niewykorzystanych biletów miesięcznych do czasu podjęcia działań przez spółkę w tej sprawie – mówi Ludwik Kubasiak, prezes spółki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter