fbpx

Przyrów

Gwałtowne burze przeszły nad powiatem. Ucierpieli mieszkańcy kilku gmin

fot. PSP w Częstochowie

Zjawiska pogodowe, które w niedzielę 7 czerwca poczyniły wiele zniszczeń na terenie województwa śląskiego nie ominęły niestety powiatu częstochowskiego. Burze i wichury największe straty spowodowały w Zarębicach w gminie Przyrów.

Podtopienia posesji, zalania ulic, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i uszkodzone budynki mieszkalne. To obraz zniszczeń, które pozostawiły po sobie nawałnice.

Strażacy, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i lokalni ochotnicy oraz energetycy mieli nie mało pracy. Przy usuwaniu skutków burz pracowali do późnych godzin nocnych na terenie Mstowa, Rędzin, Olsztyna, Janowa, Kłomnic, a przede wszystkim Dąbrowy Zielonej i Przyrowa.

fot. OSP Mstów

W tych dwóch gminach żywioł poczynił największe zniszczenia. Służby interweniowały dwanaście razy. Uszkodzonych zostało siedem budynków. Gwałtowny wiatr zerwał dach jednego z domów w Zarębicach, a ponadto ucierpiało poszycie czterech kolejnych zabudowań gospodarczych. W Dąbrowie Zielonej szkody dotknęły także jedną nieruchomość.

Niestety, zawierucha dotknęła również mieszkankę Zarębic, której liczne obrażenia spowodowane przez przygniecenie elementami zerwanego dachu wymusiły konieczność jej hospitalizacji.

Działania druhów związane z niwelowaniem następstw nawałnic kontynuowane były również dzisiaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter