fbpx

Konopiska

Hala sportowa w Aleksandrii oficjalnie oddana do użytku

fot. Urząd Gminy Konopiska

Wójt Jerzy Żurek, w obecności polityków i samorządowców, dokonał uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii. Dzięki inwestycji, która kosztowała blisko 4,8 mln zł, udało się w dużej części przebudować istniejący budynek placówki i wzmocnić go tym samym o szereg udogodnień.

Szkoła ma nową salę gimnastyczną z boiskiem do siatkówki, koszykówki i tenisa wraz z widownią. Powstało atrakcyjne zaplecze socjalno-sanitarne w postaci między innymi szatni, łazienki, toalety, pokoju trenera, magazynu sprzętu sportowego czy dwóch sal dydaktycznych.

– Nowo powstały obiekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zarówno w kwestiach dotyczących edukacji, sportu, zdrowia, jak i bezpieczeństwa – mówi Jerzy Żurek.

Jeszcze na etapie projektowania budynku wprowadzone zostały rozwiązania, które z założenia miały wpłynąć na usprawnienie organizacji pracy szkoły. Powstały nowe pomieszczenia z przeznaczeniem na stołówkę i zaplecze. Sale dydaktyczne z kolei zaprojektowano w taki sposób, by maksymalnie zadbać o komfort nauki najmłodszych uczniów.

Spory nacisk położono też na ekologiczne rozwiązanie, jakim była wymiana kotłowni węglowej na gazową. Jak prognozują samorządowcy, nowy obiekt umożliwi teraz dyrekcji placówki bezpieczną realizację zadań edukacyjnych oraz sportowych.

Koszt całego przedsięwzięcia sięgnął niemal 4,8 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł gmina pozyskała z budżetu resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter