fbpx

Mstów

Halowy turniej o puchar prezesa. Do Mstowa przyjechali zawodnicy z piętnastu drużyn

fot. Urząd Gminy Mstów

W połowie stycznia w Mstowie odbyły się trzy turnieje eliminacyjne, które miały na celu wyłonić sześć najlepszych zespołów z rocznika 2010 i młodszych. Zwycięzcy będą teraz rywalizować o przepustkę do półfinału halowego turnieju Interhall, w którym zmierzą się o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Do zmagań przystąpiło piętnaście zespołów. Pierwszy turniej eliminacyjny wygrali zawodnicy GLKS Gminie Kłomnice. Kolejne miejsce zajęła drużyna Płomienia Częstochowa. W drugich rozgrywkach zawody toczyły się pod dyktando Ajaksu Częstochowa i Skry Częstochowa. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, najwyższą lokatą mógł pochwalić się pierwszy ze wspomnianych klubów. W ostatnim turnieju eliminacyjnym w bezpośrednim pojedynku Sokół Wręczyca Wielka pokonał Lot Konopiska stosunkiem goli 2:1 co też przełożyło się w finalnym rozrachunku na pierwsze miejsce.

Najlepszym strzelcem turniejów eliminacyjnych okazał się Igor Janoszka. Zawodnik Ajaksu Częstochowa zdobył w sumie sześć bramek. Tuż za nim, z pięcioma golami na koncie zmagania zakończyli Adam Sosnowski z Czarnych Starcza oraz Bardosz Gondro z Lotu Konopiska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a do rąk zawodników z najlepszych zespołów trafiły statuetki.

W spotkaniach udział wzięli piłkarze z KS Skra Częstochowa, UKS Raków Częstochowa, KS Sokół Wręczyca Wielka, GLKS Lot Konopiska, GKS Czarni Starcza, LKS Płomień Częstochowa, UKS Ajaks Częstochowa, MKS Myszków, ULKS Polonia-Unia Widzów, LKS Warta Mstów, UKS Jurajskie Wilki Częstochowa, GKS Maraton Waleńczów, GLKS Gmina Kłomnice, MGLKS Liswarta Krzepice, KS Stradom Częstochowa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter