fbpx

Wręczyca Wielka

Handlowała lewym tytoniem. Teraz da jej popalić prokurator

fot. Pixabay

Funkcjonariusze kłobuckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych przejęli przesyłkę, w której znajdowało się kilka kilogramów nielegalnego tytoniu. Organizatorka całego procederu do szmuglowania kontrabandy wykorzystywała firmę spedycyjną, a za punkt przerzutowy służył lokalny spożywczak.

60-letnia mieszkanka gminy Wręczyca Wielka postanowiła podreperować domowy budżet. Po analizie potrzeb lokalnego rynku przedsiębiorcza kobieta doszła do wniosku, że postawi na branżę tytoniową. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, iż jej biznesowa działalność nie była do końca legalna. Seniorka wprowadzała bowiem do obrotu gospodarczego papierosy bez polskich znaków akcyzowych.

O ile państwu nie przeszkadza, że obywatel pali i truje się przy okazji na potęgę, o tyle problematyczna staje się sytuacja, w której próbuje on uszczuplić dochody tegoż państwa handlując lewizną zza wschodniej granicy. W konsekwencji biznesowa aktywność 60-latki spotkała się ze stanowczą reakcją organów publicznych. Do mieszkanki gminy zapukała policja. Wcześniej funkcjonariusze z Kłobucka przechwycili paczkę zawierającą ponad pięć kilogramów tytoniu.

Z ustaleń jakie poczynili policjanci wynikało, że nielegalny tytoń dostarczany był do sklepu spożywczego przez firmę realizującą usługi kurierskie. W trakcie śledztwa okazało się, że kobieta prawo łamała od dłuższego czasu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutów związanych ze stratą jaką poniósł skarb państwa w wyniku uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad 87 tys. zł. Kobiecie grozi kara grzywny i nawet kilka lat więzienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter