fbpx

Mstów

Harcerska przygoda miejscowej młodzieży. Pojechali na obóz w Beskid Śląski

fot. Urząd Gminy Mstów

Młodzi mieszkańcy gminy Mstów, którzy na co dzień działają w III Środowiskowym Szczepie Harcerskim „Skała”, uczestniczyli w kilkudniowej wyprawie w Beskid Śląski. Wyjazd został zorganizowany w ramach obozu harcerskiego w Wiśle, jaki odbył się w pierwszej połowie lipca.

To już kolejny obóz harcerski, jaki zorganizował miejscowy szczep. Tym razem, po dwuletniej przerwie, na górskie szlaki ruszyło trzydziestosiedmio osobowe grono druhen i druhów z trzech działających w szkołach z Mstowa i Jaskrowa drużyn harcerskich.

– Harcerze wędrowali po Czantorii, poszukiwali źródeł Wisły oraz zdobyli szczyt Baraniej Góry – informuje urząd gminy.

Jak dodają pracownicy tej instytucji, w trakcie obozowych zajęć młodzież uczyła się obyczajów harcerskich, ćwiczyła musztrę oraz poznawała historię Polski.

– Podczas jednej z wycieczek zwiedzili też wzgórze zamkowe w Cieszynie, z zachowaną tam rotundą, która jest jedną z najstarszych budowli historycznych w kraju. To o tyle ciekawe, że jej wizerunek znajduje się na dwudziestozłotowym banknocie. W kolejnych wycieczkach nasi młodzi mieszkańcy odwiedzili rezydencję prezydenta RP w Wiśle oraz galerię trofeów Adama Małysza – wymieniają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter