fbpx

Janów

Idą prace na drodze do Pabianic. Jest już warstwa wiążąca

fot. Urząd Gminy Janów

Modernizacja drogi do Pabianic nabiera tempa. Po pracach przygotowawczych, wytyczeniu szlaku i ścieżki pieszo-rowerowej, a także ułożeniu podbudowy z kruszywa wykonawcy pod koniec czerwca położyli asfaltową warstwę wiążącą.

Przebudowa kilometra drogi gminnej w zakresie od DK46 do posesji nr 16 w Pabianicach jest najbardziej kosztownym zadaniem drogowym realizowanym w tym roku przez wójta Edwarda Moskalika.

Poza samą jezdnią wybudowany będzie także ciąg pieszo-rowerowy i odwodnienie drogi, a przy DK46, po stronie Pabianic, powstanie zatoka autobusowa. Obie zatoki przy drodze krajowej połączy doświetlone przejście dla pieszych i fragment chodnika, łączący nową zatokę autobusową z tą istniejącą po stronie Skowronowa.

Do zakończenia prac jest jeszcze sporo czasu. Inwestycja, która wystartowała w grudniu ubiegłego roku, ma być realizowana przez około dwanaście miesięcy. Niemniej jednak już nabiera ona docelowych kształtów.

Kwota, jaką urząd będzie musiał uiścić wykonawcom, jest w istocie spora. Zadanie pochłonie 5,1 mln zł. Większość kosztów pokryją pieniądze pozyskane z finansowanego przez obywateli tzw. „Polskiego Ładu”.

Gmina Janów otrzymała z drugiego rozdania łącznie aż 10,2 mln zł na dwa zadania. Pierwsze, opiewające na kwotę 2,6 mln zł dotyczy modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie samorządu. Drugie, w wysokości 7,6 mln zł to właśnie środki na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Pabianice, Piasek i Góry Gorzkowskie. Wszystkie te zadania są w trakcie realizacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter