fbpx

Kłomnice

Idzie zima. Czworonogi z Jamrozowizny liczą na pomoc

fot. Pixabay

Gmina Kłomnice zainicjowała akcję, której celem jest wspomożenie schroniska dla zwierząt w Jamrozowiznie. Pomysłodawcy liczą na to, że w przedsięwzięcie aktywnie włączą się osoby nie tylko z terenu samorządu.

W schronisku przebywa obecnie około osiemdziesięciu bezdomnych psiaków. W pomoc czworonogom przed zimowym okresem zaangażowało się wielu wolontariuszy, osób prywatnych, ale również Fundacja Psia Duszka. To między innymi dzięki tym staraniom zwierzęta otrzymały ostatnio dziesięć ocieplanych bud, a wkrótce przyjadą kolejne. Pomoc płynie także z regionu. Pięć domków przekazał jeden z mieszkańców Żarek.

– Chcemy pomóc podopiecznym schroniska dla zwierząt w Jamrozowiznie przetrwać zimę w jak najbardziej godnych warunkach. Zachęcamy mieszkańców gminy i wszystkie osoby, którym los bezdomnych zwierzaków nie jest obojętny, do wsparcia naszej akcji. Zbieramy karmę, miski, koce, poduszki kołdry, ale także zabawki. Potrzeby są naprawdę ogromne, a za każdą okazaną pomoc chciałbym już z tego miejsca podziękować – mówi Piotr Juszczyk, wójt gminy Kłomnice.

Dary można dostarczać bezpośrednio do schroniska. Ci, którzy mieliby z tym trudności, mogą zgłosić taki zamiar do Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach, dzwoniąc pod numerem telefonu 34 347 31 88. Jego pracownicy uzgodnią termin i miejsce odbioru.

Także Fundacja Psia Duszka prowadzi cały czas zbiórkę środków na zakup bud dla piesków. Akcję można wspomóc datkami na portalu ratujemyzwierzaki.pl. Do tej pory na założony cel prawie ośmiuset darczyńców z całego kraju ofiarowało ponad 28 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter