fbpx

Blachownia

Imprez nie będzie. Lokalne władze odwołują nawet tą lipcową

fot. Pixabay

Po konsultacji z radnymi, burmistrz Sylwia Szymańska podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń rozrywkowych, jakie były zaplanowane w gminie na kilka miesięcy do przodu.

Nikt w ostatnich dniach nie łudził się, że II Gminny Festiwal Zespołów Rockowych Blachownia 2020 odbędzie się w planowanym terminie. Przede wszystkim wysoce wątpliwe jest, by do tego czasu udało się zażegnać zagrożenie związane z trwającą epidemią. Inna kwestia, to ta typowo organizacyjna. Ze świecą szukać kogokolwiek, kto w obecnej sytuacji myślałby o tak prozaicznych sprawach.

Kroki władz Blachowni, związane z planowanymi wydarzeniami w gminie, wybiegają jednak o wiele dalej w przyszłość. Burmistrz podjęła decyzję, by odwołać wszystkie duże imprezy, jak majowe Dni Blachowni czy nawet lipcowe Elemental Triathlon Series. W maju w Blachowni miała się także odbyć organizowana co roku przez starostwo Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego. Póki co rzecznik tej instytucji nie ustosunkował się do naszego pytania, niemniej jednak należy założyć, że decyzja burmistrz nie zrobi dla tego wydarzenia wyjątku.

– Jest mi niezmiernie przykro, ale moim obowiązkiem jako gospodarza gminy jest zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Na bieżąco będziemy monitorować sytuację i w razie konieczności, termin ten zostanie przedłużony – zastrzega Sylwia Szymańska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter