fbpx

Blachownia

Impreza ewidentnie się przyjęła. Nadspodziewanie wysoka frekwencja podczas turnieju szachowego

fot. Pixabay

W przedostatni weekend kwietnia w rozegrany został II otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Blachowni. W wydarzeniu udział wzięło dwustu jeden szachistów.

Turniej zorganizowali wspólnymi siłami Uczniowski Klub Sportowy „Hetman” Częstochowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Blachowni, przy współpracy tutejszego urzędu gminy. Nim zawodnicy zasiedli przed szachownicami, burmistrz Sylwia Szymańska dokonała jego uroczystego otwarcia.

Same zmagania rozegrano w systemie dziesięć minut plus pięć sekund za posunięcie, w wyniku czego dziewięćdziesięciu ośmiu uczestników stoczyło łącznie dziewięć rund. Najlepszy okazał się Kamil Kaliszuk. Tuż za nim na podium stanął Piotr Kala, a trzecie miejsce zdobył Michał Walaszczyk.

– Zwycięzcy otrzymali puchary za pierwsze trzy miejsca, nagrody rzeczowe dla sześciu najlepszych zawodników w turnieju, puchar i nagrodę rzeczową dla najlepszej kobiety w turnieju, puchar i nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych zawodników z gminy Blachownia, medale w kategoriach wiekowych do lat ośmiu, dziesięciu, trzynastu, piętnastu i osiemnastu. Osobno dla dziewcząt i chłopców. Rozlosowane również zostały nagrody niespodzianki – relacjonuje Katarzyna Ryś z urzędu miejskiego.

Również drugi dzień turnieju obfitował w ciekawe szachowe starcia, ale tym razem odbywały się one na dystansie sześciu rund w tempie trzydziestu minut na partię dla każdego z zawodników w systemie szwajcarskim. Udział w nim wzięło stu trzech uczestników w tym osiemnaście pań. Pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Trela, drugie Jarosław Pietrucha, a trzecie Miłosz Kiedrzyński.

Podobnie jak pierwszego dnia zwycięzcy zostali nagrodzeni trzema pucharami dla zwycięzców turnieju, nagrodami rzeczowymi dla sześciu najlepszych zawodników w turnieju, pucharem i nagrodą rzeczową dla najlepszej kobiety w turnieju, medalami w trzech kategoriach wiekowych, pucharem i nagrodą rzeczową dla najlepszego zawodnika z gminy Blachownia oraz nagrodami niespodziankami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter