fbpx

Przyrów

Inwestycja zakończona, a obiekt już dostępny dla miłośników rekreacji

fot. Urząd Gminy Przyrów

Lokalny samorząd sfinalizował inwestycję związaną z zagospodarowaniem przestrzeni położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika retencyjnego w Przyrowie.

Udostępniony niedawno dla mieszkańców i odwiedzających gminę turystów teren biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 793. Oprócz walorów typowo rekreacyjnych, wizytówkę tej malowniczej okolicy stanowi również najstarszy zabytek w gminie. Chodzi o pochodzący z początku XVI wieku kościół Świętego Mikołaja.

– Świątynia wybudowana została w miejsce starego drewnianego kościoła parafialnego istniejącego jeszcze w XIII wieku we wsi Komorowo – informuje wójt Robert Nowak.

Dzięki dofinansowaniu, jakie gmina pozyskała z urzędu marszałkowskiego, leżąca nieopodal tego sakralnego obiektu okolica zyskała szereg nowych walorów. Na zagospodarowanym terenie pojawiła się plaża, boiska do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci oraz altany i stanowiska do grillowania.

Kilka tygodni temu odbyło się uroczyste otwarcie terenu. Obok tradycyjnego przecięcia wstęgi nie zabrakło typowo rekreacyjnych imprez. Rozegrano między innymi turniej sołectw w I Plażowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przyrów. Z kolei najmłodsi mieszkańcy z Zespołu Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki” przygotowały na tę okazję specjalne przedstawienie.

– Pomimo, iż pogoda nie była dla nas tego dnia zbyt łaskawa, to niemniej jednak uczestnicy pozytywnie ocenili tę pierwszą po inauguracji obiektu imprezę – relacjonują pracownicy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter