fbpx

Kłomnice

Jak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych? Przyjadą po nie w maju i czerwcu

fot. Pixabay

Od 14 maja sprzed posesji mieszkańców gminy odbierane będą meble, dywany, zużyty sprzęt elektroniczny oraz inne niepotrzebne przedmioty charakteryzujące się dużymi wymiarami.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych podzielony został na osiem etapów. Pierwszego dnia zbiórki firma, która zajmie się ich utylizacją, odwiedzi mieszkańców Chorzenic, Nieznanic, Garnka i Kuźnicy. 17 maja zawita do Pacierzowa, Karczewic, Konar, Jamrozowizny i miejscowości Lipicze. Dzień później dużych śmieci będą mogli pozbyć się mieszkańcy Zawady, Śliwakowa, Zberezki, Zdrowej, Janaszowa oraz części ulic w Kłomnicach – Księżej, Janaszowskiej, Krótkiej, Zielonej, Sądowej i Targowej. Z kolei 19 maja kontynuowany będzie odbiór z nieruchomości mieszczących się przy ulicy Gwiezdnej, Księżycowej, Nieznanickiej, Nowej, Ogrodowej, Poprzecznej, Szkolnej, Zdrowskiej, Pocztowej i Pustowia Kłomnickiego.

Urzędnicy zwracają się z prośbą do mieszkańców o wystawianie niepotrzebnych już przedmiotów przed posesję w dniu odbioru, najpóźniej do godz. 7.30. I jak zaznaczają – do odpadów wielkogabarytowych nie należą opony, części samochodowe, odpady budowlane czy remontowe.

Akcja kontynuowana będzie także w kolejnym miesiącu. 14 czerwca dużych śmieci będą mogli pozbyć się osoby zamieszkujący Rzerzęczyce, Adamów, Michałów Rudnicki, Witkowice i Bartkowice. Natomiast 15 czerwca firma sprzątająca odwiedzi ponownie Rzerzęczyce, Skrzydlów, Huby, Niwki, Przybyłów oraz pozostałe ulice w Kłomnicach. Dzień później z kolei Chmielarze, Rzeki Małe oraz Rzeki Wielkie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter