fbpx

Kłomnice

Jakie plany inwestycyjne ma samorząd na resztę tego roku?

fot. Pixabay

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, stworzenie sieci wodociągowej w dwóch miejscowościach, a także przebudowa kilku dróg – to zadania, które urząd gminy zamierza zrealizować w ciagu najbliższych miesięcy.

W ubiegłym roku miejscowe władze podpisały umowę na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej. Realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj zadanie obejmie swym zakresem Ośrodek Zdrowia w Kłomnicach, budynek Zespołu Gminnego nr 2 w Kłomnicach oraz Przychodnię Lekarską w Garnku.

W pierwszej kolejności termomodernizacji poddana zostanie przychodnia. Na wykonanie tej inwestycji gmina pozyskała sięgające 85 proc. dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Całkowity koszt to 1,45 mln zł.

W tym roku rozpoczęły się także prace przy budowie sieci wodociągowej w Przybyłowie. Odcinek jaki planuje wykonać inwestor sięgnie 2,2 kilometrów długości. Koszt robót ma się zamknąć w kwocie 299 tys. zł. W tym przypadku środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Na budowę sieci wodociągowej w tym roku mogą liczyć również mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Witkowicach. Z kolei zamieszkujący ulicę Słoneczną w Rzerzęczycach doczekają się jej przebudowy. Urzędnicy planują także przebudowę drogi na Hubach oraz budowę oświetlenia ulicznego w Kłomnicach i Rzerzęczycach.

– Złożony został wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi do gruntów rolnych w miejscowościach Rzeki Wielkie oraz Karczewice. W przypadku otrzymania dotacji przebudowa dróg będzie kontynuacją rozpoczętej w roku 2020 przebudowy drogi w Rzekach. Środki na ten cel pozyskuje się tylko i wyłącznie na drogi, które w planie zagospodarowanie przestrzennego są przeznaczone jako tereny rolne, lub budownictwo zagrodowe – dodaje Marlena Bąk, kierownik referatu inwestycji w urzędzie gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter