fbpx

Powiat kłobucki

Jeden we Wręczycy Wielkiej, drugi w Kłobucku. Już dziś dwa koncerty na rzecz Ukrainy

fot. Pixabay

W dwóch gminach powiatu kłobuckiego odbędą się po południu wydarzenia artystyczne, z których cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Pierwsza z zaplanowanych na dzisiaj imprez odbędzie się na terenie stadionu Klubu Sportowego Sokół we Wręczycy Wielkiej. O godz. 17 wystartuje tam koncert charytatywny Dzieciom Ukrainy. W jego trakcie prowadzona będzie zarówno zbiórka pieniężna, jak i rzeczowa. Wystąpią Leśne Ludki, Whisky River i zespół integracyjny Tolerancja.

– Z kolei gwiazdą koncertu będzie Karol Kus, lider zespołu Taraka. To autor utworu „Podaj rękę Ukrainie”, który stał się symbolem zbliżenia obu naszych narodów w obliczu rosyjskiej agresji – mówi Henryk Kiepura, starosta kłobucki i organizator piątkowego koncertu.

Obok starostwa w przygotowania do tego przedsięwzięcia zaangażowała się również gmina Wręczyca Wielka oraz śląski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

– Serdecznie zapraszam na to wydarzenie wszystkich ludzi dobrej woli. Zarówno mieszkańców powiatu kłobuckiego, sąsiednich powiatów, a także Częstochowy – zachęca starosta Kiepura.

Godzinę po starcie wręczyckiej imprezy ruszy podobne wydarzenie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku.

– Całkowity dochód z koncertu charytatywnego „Kłobuck całym sercem za Ukrainą”zostanie przeznaczony naszym sąsiadom z Ukrainy – deklaruje burmistrz Jerzy Zakrzewski, który nie tylko objął to wydarzenie swoim patronatem, ale również pojawi się na scenie z własnym repertuarem muzycznym.

Obok włodarza Kłobucka zagra ponadto przeszło dwudziestu artystów. Wystąpią między innymi Amelia Cierpiał, Łukasz Drzazga, Anna Galiczak, Rob Gitarnik, Andrzej Jelonek, Jakub Konieczko, Błażej Kozacki, Iga Kozacka, Krisu, Damian Kulej, Robert Ledwoń, Katarzyna Pawełczak, Kacper Polis, Bartosz Sikora, Adam Stasiński, Krzysztof Szymczyński, Izabela Wypych, Jagoda Wypych, Krzysztof Wypych, Sebastian Wypych, Kevin Wysocki, Kapela „U Andrzeja” oraz zespół „The Love”.

Specjalnie przygotowane na tę okazję bilety-cegiełki dostępne są w kłobuckim MOK-u. Ich cena zaczyna się od 20 zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter