fbpx

Opatów

Jedenasta akcja krwiodawstwa w Opatowie. Zebrali ponad dwadzieścia litrów krwi

fot. OSP Opatów

Przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatowie po raz kolejny zaparkował krwiobus. Organizowana przez lokalnych druhów cykliczna akcja krwiodawstwa i tym razem zakończyła się frekwencyjnym sukcesem.

Zorganizowane 17 stycznia wydarzenie było już jedenastą zbiórką krwi w Opatowie. Z edycji na edycję gromadzą one coraz więcej chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem, tak mocno deficytowym w służbie zdrowia w ostatnim czasie. Strażacy przedsięwzięcie zawsze mocno promują w lokalnej społeczności, jak również zapewniają dodatkowe zachęty dla dawców, starając się każdemu z nich zapewnić drobną pamiątkę. Podczas ostatniej inicjatywy była nią loteria fantowa. Do wygrania były przeróżne gadżety, upominki czy bony do sklepów ufundowane przez wspierających akcję sponsorów.

Wszystko odbyło się przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności. Uczestnicy, przechodząc wstępną kwalifikację, musieli wypełnić specjalną ankietę, zadbać o dezynfekcję rąk, jak również mieli mierzoną temperaturę ciała. Dawcy zobowiązani byli także do zachowania dystansu, a ponadto wszystkich zaopatrzono w maseczki i jednorazowe rękawiczki. Krew mogła oddać tylko ta osoba, która między innymi w ciągu ostatnich czternastu dni nie przebywała poza granicami kraju, której temperatura ciała nie przekraczała 37.3 °C, nie miała objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

– Zbiórka krwi w Opatowie, pomimo siarczystego mrozu, była bardzo udana. Zarejestrowało się aż pięćdziesiąt osób. To bardzo dobry wynik. Udało się zebrać ponad dwadzieścia litrów krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy w tę mroźną niedzielę nie przestraszyli się niskich temperatur i poświęcili swój czas, aby oddać krew. Dziękujemy także wszystkim sponsorom za wsparcie loterii dla naszych krwiodawców – podsumowali druhowie na profilu facebook’owym jednostki, zapraszając jednocześnie na kolejną akcję już za trzy miesiące.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter