fbpx

Kłomnice

Jednogłośnie zadecydowali o absolutorium dla wójta

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Kłomniccy samorządowcy zaakceptowali wykonanie zeszłorocznego budżetu gminy i udzielili wójtowi Piotrowi Juszczykowi absolutorium.

Zanim doszło do głosowania, swoją opinię musiała wyrazić wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisja rewizyjna rady gminy. Co oznacza udzielenie absolutorium? To nic innego jak stwierdzenie prawidłowego realizowania wszelkich finansowych działań jakie podejmują lokalne władze.

– Cieszę się, że radni docenili sposób w jaki zarządzam publicznymi pieniędzmi. Tym bardziej, że gmina wciąż boryka się z odziedziczonym ogromnym zadłużeniem – mówi wójt Juszczyk.

Na koniec grudnia ubiegłego roku zobowiązania Kłomnic z tytułu kredytów, pożyczek oraz emisji obligacji sięgały 19,5 mln zł. W 2017 spłacono niemalże 1,5 mln zł zadłużenia. Jednocześnie, jak podkreślają władze gminy, w analizowanym okresie starano się kłaść silny nacisk na realizację szeregu inwestycji.

– Zmodernizowaliśmy oczyszczalnię ścieków w Kłomnicach i ujęcia wody w Witkowicach. W ramach trzeciego etapu rozbudowaliśmy sieć kanalizacji sanitarnej w Rzerzęczycach, a także opracowana została dokumentacja dotycząca budowy kanalizacji w Skrzydlowie – wymienia włodarz.

Jak przekonuje, władze gminy duży nacisk kładą również na infrastrukturę drogową. W ramach zeszłorocznego budżetu przebudowana została droga dojazdowa do pól ulicy Dworcowej w Kłomnicach, ulica Księża wraz z wykonaniem utwardzenia dwóch działek. Remontu doczekała się też część drogi relacji Kuźnica-Błonie oraz zmodernizowano oświetlenie ulic w dziesięciu miejscowościach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter