fbpx

Mstów

Jest droga w Jaskrowie, a w Cegielni nowy chodnik

fot. Urząd Gminy Mstów

Ukończono dwie inwestycje na terenie gminy. Drogę w Jaskrowie zmodernizował tutejszy urząd, natomiast chodnik w Cegielni – Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie.

Tegoroczna przebudowa ulicy Starowiejskiej poprzedzona była wcześniejszą wymianą wodociągu, realizacją parkingu przy szkole, chodników i zjazdów, a także wpustów z podłączeniami do studni chłonnych. Teren przygotowano i odpowiednio ukształtowano pod etap prac, który władze gminy właśnie ukończyły. Objął on przede wszystkim remont ponad 1,1 kilometra szlaku drogi oraz jej odwodnienie na długości niemalże 570 metrów. Powstał kanał deszczowy, który będzie odprowadzał wody opadowe wprost do Warty. Inwestycję sfinansowano przy dużym udziale pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozyskano na to zadanie 1,5 mln zł.

Poprawiło się również znacznie bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z drogi łączącej gminę Mstów z gminą Kłomnice. W relacji Kuchary-Cegielnia powstało 380 metrów chodnika, który ma pieszym ułatwić poruszanie się po tej niezwykle ruchliwej powiatowej arterii. Wraz z ułożeniem nawierzchni zadbano także o odpowiednie odwodnienie szlaku. Wbudowano kanalizację deszczową oraz wpusty. To był pierwszy etap prac na tym odcinku, do którego sfinansowania posłużyły pieniądze nie tylko powiatu, ale i pochodzące z lokalnego budżetu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter