fbpx

Poczesna

Jest projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla Nowej Wsi i części Wrzosowej. Ruszają konsultacje

foto. Pixabay

Władze gminy Poczesna chcą uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla sołectwa Nowa Wieś i fragmentu Wrzosowej. Każdy z zainteresowanych mieszkańców może zapoznać się z opracowanym już projektem oraz wnieść do niego ewentualne uwagi.

Dokument planistyczny, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, będzie dostępny do wglądu od 24 sierpnia do 16 września bieżącego roku w siedzibie urzędu gminy, w poniedziałki od godziny 7 do 15, wtorki – od godziny 8 do 17, w środy i czwartki od godziny 7 do 15, a w piątki – od godziny 7 do 14. Szczegóły udostępnione zostaną również w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej bip.poczesna.pl.

Do przedstawionych założeń planu można będzie wnosić także uwagi. Ci, którzy zakwestionują przygotowaną koncepcję będą to musieli uczynić w nieprzekraczalnym terminie do 2 października, wysyłając pisemne zastrzeżenia pocztą tradycyjną na adres urzędu lub też mailowo, na skrzynkę poczesna@poczesna.pl. Pismo takie powinno zawierać oznaczenie wnioskodawcy, czyli jego imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej oraz adres, a także wskazanie nieruchomości o którą chodzi.

Urzędnicy zapraszają ponadto mieszkańców na spotkanie i publiczną dyskusję nad przyjętymi rozwiązaniami. Odbędzie się ona 8 września, o godzinie 17, w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi, mieszczącej się na ulicy Częstochowskiej 8.

Wszelkie szczegóły wyjaśnia poniższe ogłoszenie, które w formacie pdf można pobrać również tutaj.

OGŁOSZENIE

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter