fbpx

Kłomnice

Jubileusz Kłomnickich Płomyczków online. Już 20 września

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

20 września o godz. 18 odbędzie się jubileuszowy koncert „Kłomnickich Płomyczków”. Wydarzenie, które celebruje dwadzieścia pięć lat scenicznej aktywności grupy, z uwagi na uwarunkowania epidemiologiczne, transmitowane będzie w mediach społecznościowych Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Zespół Pieśni i Tańca Kłomnickie Płomyczki powstał w 1994 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora lokalnego GOK-u Mieczysława Tkacza. Repertuar grupy jest bardzo szeroki. Prezentują tańce z różnych regionów Polski, z którymi przez minione ponad dwie dekady występowali na wielu scenach w kraju i za granicą. Choreografem formacji jest Maria Szczyrkowska.

Z okazji dwudziestopięciolecia o historii zespołu powstało dedykowane wydawnictwo. Projekt przygotowany przez działające przy kłomnickim ośrodku kultury Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Dratwa został wsparty środkami pochodzącymi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Organizacja pozyskała na niego przed rokiem 25 tys. zł.

Kolejnym z założeń projektu była również organizacja jubileuszowego tourne „Płomyczków”. Koncerty od marca do czerwca miały się odbywać na obszarze gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania „Razem na Wyżyny, czyli Dąbrowy Zielonej, Miedźna, Kruszyny, Rędzin i Mykanowa. Plany te zniweczyły wprowadzone obostrzenia sanitarne i zawieszenie działalności instytucji kultury, skutkujące odwołaniem organizacji wszelkich wydarzeń.

Promocja

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter