fbpx

Kłomnice

Jubileusz Złotych Godów. Trzydzieści jeden par z medalami od prezydenta

fot. Urząd Gminy Kłomnice

7 lipca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach miała miejsce uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane jest przez prezydenta RP i nadaje się tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym i trwałym związku małżeńskim co najmniej pięćdziesiąt lat.

W bieżącym roku trzydzieści jeden parz terenu gminy, które zawierały związek małżeński w 1971 roku, zostało odznaczonych medalem przez głowę państwa. Ostatecznie w uroczystości, która odbyła się w pierwszy czwartek miesiąca wzięło udział dziewiętnaście par.

– Jubilaci zostali odznaczeni medalami, otrzymali listy gratulacyjne i kwiaty oraz serdeczne życzenia wzajemnej miłości, trwałej przyjaźni i zdrowia na dalsze wspólnie spędzone długie lata – informuje Karolina Gonera z urzędu gminy.

W gronie jubilatów znaleźli się: Zofia i Władysław Michalak, Elżbieta i Zdzisław Hyła, Iwonna i Piotr Kaczmarek, Teresa i Stanisław Majchrzak, Elżbieta i Stefan Makowscy, Teresa i Jerzy Starewicz, Marianna i Ryszard Woźniak, Maria i Jan Całus, Zenona i Henryk Tomaszewscy, Elżbieta i Witold Kowalik, Grażyna i Stefan Berdys, Janina i Andrzej Zatoń, Cecylia i Mieczysław Janiccy, Alfreda i Marian Wierus, Alicja i Zbigniew Rybak, Wiesława i Jerzy Żurek, Teresa i Kazimierz Balant, Krystyna i Stanisław Matuszczak, Janina i Henryk Musiał, Bogumiła i Wiesław Jochymczak, Zofia i Edmund Maliccy, Zuzanna i Wiesław Czech, Barbara i Stanisław Boral, Halina i Józef Urbańczyk, Alicja i Ryszard Małolepszy, Barbara i Jacek Juszczyk, Helena i Stanisław Skibińscy, Anna i Stanisław Śliwakowscy, Zofia i Wiesław Michoń, Barbara i Stanisław Krok, Wiesława i Tadeusz Mendak.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter