fbpx

Janów

Jurajski Puchar Nordic Walking. Trzy gminy, pięć etapów i tłumy zawodników

fot. Urząd Gminy Janów

Ponad siedemdziesięcioro miłośników marszu z kijami z regionu zgłosiło swój akces do XII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Pierwszy etap tego wydarzenia odbył się 1 maja w Pabianicach. Czekają ich jeszcze cztery spotkania.

Kolejna odsłona tej edycji zawodów odbędzie się 21 maja w Sierakowie w gminie Przyrów. 26 czerwca zawodnicy ponownie spotkają się w Pabianicach. Następne rozgrywki to dopiero okres powakacyjny – 17 września w Złotym Potoku i 2 października w miejscowości Zawodzie w gminie Poczesna.

Organizatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest Kabex LKS Podkowa z Janowa. W zależności od miejsca jego rozgrywania dystans, jaki muszą pokonać uczestnicy, waha się od trzech do sześciu kilometrów. Impreza ma na celu popularyzację nordic walking jako aktywności sportowej, która pomaga zachować zdrowie i witalność.

– Nie bez znaczenia jest również promowanie przy okazji walorów rekreacyjnych oraz turystycznych trzech gmin – Janowa, Poczesnej i Przyrowa – podkreślają inicjatorzy Jurajskiego Pucharu Nordic Walking.

1 maja, po powitaniu uczestników zawodów przez włodarza Janowa, rozpoczęła się rywalizacja na dystansie czterech i pół kilometra. W tym przypadku z grona kobiet bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Sosnowska. W przypadku panów prym wiódł Grzegorz Sztanderski. Drugie miejsca przypadły dla Ireny Pękali i Mariusza Reczulskiego, z kolei trzecia lokata stała się domeną Natalii Kołek i Wiktora Pękali.

Dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody, które wraz z gratulacjami wręczali wójt Edward Moskalik i radna powiatowa Danuta Tomza.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter