fbpx

Blachownia

Już działa. 7 grudnia wystartowało Centrum Aktywności Obywatelskiej

Zlokalizowany przy ulicy Sienkiewicza 16 bydynek w przeszłości zdążył mieścić letnią rezydencję cara, dom zarządców huty, podczas okupacji siedzibę SS, po wojnie szkołę, a następnie blok mieszkalny. Teraz służyć będzie organizacjom pozarządowym.

Rewitalizacja obiektu możliwa była dzięki pozyskanym przez urząd miejski środkom unijnym. Jak podkreślała podczas uroczystego otwarcia placówki burmistrz Sylwia Szymańska, finalny efekt to wynik determinacji połączonej z owocną współpracą na różnych polach.

– Czasem od pomysłu do realizacji jest długa droga, ale zawsze warto sięgać po marzenia i dążyć do tego, by się spełniły – mówiła do przybyłych parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli działających w gminie stowarzyszeń. – Moim marzeniem było, by ten wartościowy i historyczny budynek był piękny, funkcjonalny, by był jego wizytówką, ale także by skupiał i zachęcał do działania wszystkich, którym na sercu leży dobro gminy i jej mieszkańców. Nie udałoby się zrealizować tego marzenia, gdyby nie ludzie, którzy zawsze są wokół mnie, wspierają mnie wiedzą, doświadczeniem i przede wszystkim mają do mnie zaufanie – dodawała dziękując za zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania modernizacji.

Teraz swoje miejsce w Centrum Aktywności Obywatelskiej będą mieli między innymi kombatanci, seniorzy, osoby niepełnosprawne, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, a także panie z koła gospodyń wiejskich. Dzięki staraniom współpracowników Szymańskiej, Blachownia pozyskała także środki na urządzenie Klubu Seniora. Nie tylko umeblowano i wyposażono pomieszczenia, ale i zadbano o nowoczesny sprzęt do kuchni.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter