fbpx

Ekologia w powiecie

Już można składać e-wnioski w programie „Czyste Powietrze”

fot. Pixabay

10 czerwca zaczęła działać platforma, która bez wychodzenia z domu pozwala składać aplikacje o wsparcie inwestycji w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Aby skorzystać z tej ścieżki przesłania dokumentów należy wejść na stronę serwisu gov.pl. Pod adresem www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze można wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki oraz go podpisać. Tutaj niezbędne będzie skorzystanie z profilu zaufanego bądź podpisu kwalifikowanego, które potwierdzą tożsamość osoby wnioskującej.

– Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na portalu beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy – informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

15 maja weszły w życie regulacje, które diametralnie zmieniają zasady przyznawania dofinansowania w priorytetowym programie termomodernizacji budynków i wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła. O zmianach można przeczytać tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter