fbpx

Przyrów

Kącik czytelniczy i nowy projekt w przyrowskich instytucji kultury

fot. GCKiB w Przyrowie

W Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przyrowie ostatnio sporo się dzieje. Instytucja pochwaliła się nową przestrzenią czytelniczą dla najmłodszych, jak również przystąpiła do projektu „Cyfrowi eksperci”.

Utworzenie kącika dla czytelniczego narybku planowane było od kilku lat. W końcu w ubiegłym roku udało się wyasygnować niezbędne środki, stworzyć koncepcję aranżacji przestrzeni i zamówić niezbędne wyposażenie. 

– Opóźnienia w dostawie spowodowały, że dopiero teraz możemy się cieszyć w pełni umeblowanym miejscem dla młodych czytelników. Zapraszamy więc wszystkich naszych małych czytelników, aby przyszli i sami sprawdzili, jak można miło spędzić czas w naszej bibliotece – zachęcają miejscowi urzędnicy, którzy wszystkim nowym molom książkowym gwarantują ponadto specjalne wyprawki czytelnicze. 

Poza wspomnianymi wyżej, inwestycje obejmą również i kapitał ludzki. GCKiB przystąpiło do finansowanego z funduszy unijnych programu wdrażania innowacyjnych, cyfrowych rozwiązań prowadzonego przez Wyższą Szkołę Humanitas. Uczestnictwo w projekcie ma przede wszystkim na celu podniesienie umiejętności samorządowych pracowników instytucji kultury w zakresie prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą z programowania oraz dziennikarstwa online.

–  Pracownicy wezmą udział w szesnastu godzinach szkoleń dydaktycznych oraz trzydziestu godzinach szkoleń praktycznych z zakresu programowania – informuje Anna Nowak, z GCKiB w Przyrowie. – Jak tylko zakończymy się szkolić, podzielimy się z mieszkańcami naszą wiedzą – zaznacza. 

Oprócz nowych kompetencji pracowników podniesie się także poziom wyposażenia placówki. Pojawi się nowy sprzęt – tablety, roboty typu Edison wraz z dodatkowymi klockami, roboty Phonton oraz gry do programowania Scottie Go oraz wiele dodatkowych materiałów edukacyjnych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter