fbpx

Janów

Kajakarskie sukcesy mieszkanki Bystrzanowic. Została wicemistrzynią świata

fot. archiwum Joanny Krzyżańskiej, Urząd Gminy w Janowie

Joanna Krzyżańska zdobyła wicemistrzostwo świata w kajakarstwie klasycznym na Mistrzostwach Świata Masters, które w sierpniu rozegrano w mekce światowego kajakarstwa, za jaki uznawany jest tor Szegedi Olympic Center w Szeged na Węgrzech.

Mistrzostwa Świata Masters to wydarzenie kierowane do zawodników powyżej 35 roku życia. Uczestnicy byli podzieleni na pięcioletnie kategorie wiekowe: 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70+. W imprezie wzięli udział nie tylko mieszkańcy kontynentu. Zjechali kajakarze i kanadyjkarze również Australii, Ameryki Południowej, Nowej Zelandii oraz Kanady.

Mieszkanka Bystrzanowic największe sukcesy odniosła w miksie kajakowym na dystansie 200 metrów. W parze Edwardem Górą z Gdańska wywalczyli srebrny medal. Ale to nie wszystko. Brązowy krążek dołożyła na identycznym dystansie startując razem z Joanną Franaś z Krakowa.

Pani Joanna jest rodowitą krakowianką. Tam spędziła pięćdziesiąt lat swojego życia i zaszczepiła w sobie pasję do kajakarstwa, będąc zawodniczką tamtejszych klubów. Dziewięć lat temu zamieszkała na terenie gminy Janów. Obecnie należy do Krakowskiego Klubu Kajakowego Masters „Na Fali” i jest wielokrotną mistrzynią polski w swoich kategoriach wiekowych.

– To człowiek o wielu zainteresowaniach. Na terenie naszej gminy działa w wielu dziedzinach. Występuje w Zespole Folklorystycznym Janowianie, jest członkiem Janowskiego Klubu Literackiego, zajmuje się tkactwem artystycznym – tka gobeliny na warsztatach tkackich SOKiS. Zawsze jest aktywna sportowo. Do mistrzostw świata przygotowywała się przez trzy miesiące, trenując na Amerykanie w Złotym Potoku – charakteryzują postać wicemistrzyni świata urzędnicy gminy Janów.

Redakcja również przyłącza się do gratulacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter