fbpx

Wręczyca Wielka

Karnawał na podwójnym gazie. Pijany kierowca tym razem zatrzymany w Grodzisku

fot. Fotolia

Dzięki szybkiej reakcji świadka, 8 stycznia zatrzymano nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. W leżącej na terenie gminy Wręczyca Wielka miejscowości Grodzisko jechał całą szerokością drogi. Miał ponad dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątkowe popołudnie oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Z przekazanej policjantom informacji wynikało, iż prowadzący osobowego golfa, jadąc ulicą Kłobucką w Grodzisku, poruszał się całą szerokością jezdni. 

Funkcjonariusze, którzy udali się we wskazane miejsce, zatrzymali 46-letniego mężczyznę. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca swoją eskapadę zakończył uderzając w znak drogowy na wysepce rozdzielającej pasy jezdni.

– Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie – niezmiennie apelują o rozsądek kłobuccy stróże prawa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter