fbpx

Blachownia

Katastrofalny wynik Blachowni w najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej”

fot. Fotolia

Blachownia na szarym końcu rankingu badającego poziom jakości zarządzania gminami w kraju. Kierowany przez burmistrz Sylwię Szymańską samorząd zalicza monstrualny spadek i z 444. pozycji w ubiegłorocznym zestawieniu, w najnowszej edycji ląduje dopiero na 765. miejscu.

Wynik uzyskany przez blachowniański samorząd jawi się jako wyjątkowo spektakularna klęska. Przypomnijmy, że gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce jest 878. 

W tej kategorii rankingowej, z grona gmin subregionu północnego, Blachownię wyprzedził Myszków (744. miejsce), Kłobuck (692. miejsce), Krzepice (667. miejsce), Żarki (556. miejsce), Koziegłowy (515. miejsce), Koniecpol (452. miejsce), Woźniki (255. miejsce) i odnotowujący rewelacyjny wynik Lubliniec (9. miejsce).

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” ta ogólnopolska redakcja przygotowuje już od siedemnastu lat. Jest on uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych rankingów w Polsce. Zasady, w ramach których konstruowane jest zestawienie, ustala niezależna kapituła, której pracami kieruje prof. Jerzy Buzek. Obecnie od kilku kadencji europarlamentarzysta, wcześniej przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz szef polskiego rządu.

W kapitule zasiadają przedstawiciele organizacji samorządowych i pozarządowych, władz centralnych, a także przedstawiciele redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. Źródłem danych, jakie wykorzystuje się do przygotowania wspomnianego rankingu, są publicznie dostępne bazy danych Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz informacje podane przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter