fbpx

Kłomnice

Kilkadziesiąt komputerów pomoże w nauce uczniom z rodzin pegeerowskich

fot. Pixabay

Warty prawie 180 tys. zł sprzęt komputerowy trafi niebawem do potomków mieszkańców, którzy niegdyś pracowali w PGR. Gmina pod koniec stycznia rozstrzygnęła przetarg, który wyłonił jego dostawcę.

Wsparcie w rozwoju cyfrowym wywodzących się z rodzin pegeerowskich dzieci z terenu kłomnickiego samorządu finansowane jest ze środków programu Polska Cyfrowa. Ma on ułatwić dostęp do sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu dla uczniów, których rodzice, dziadkowie lub opiekuni prawni pracowali niegdyś w zlikwidowanym PGR. W przypadku gminy Kłomnice chodzi o czterdziestu sześciu beneficjentów.

Grant, o który wystarały się miejscowe władze, można było otrzymać na sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi oraz akcesoriami i niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiający pracę zdalną osobom z niepełnosprawnościami, jak również ubezpieczenie zakupionych urządzeń. W ramach działania możliwe było także wydatkowanie środków na usługę zapewniającą dostęp do internetu z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu. Oczywiście w przypadku, gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskazał na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do sieci.

W konsekwencji, od spółki z Gliwic, która wygrała przetarg, gmina zakupi czterdzieści jeden komputerów przenośnych wraz z niezbędnymi akcesoriami w postaci zewnętrznych napędów, bezprzewodowych myszy, słuchawek, oprogramowania biurowego oraz antywirusowego. Ponadto kupione zostaną cztery komputery stacjonarne z niezbędnym oprogramowaniem, doposażone o klawiatury i myszy bezprzewodowe, kamery, słuchawki oraz jeden tablet z etui ochronnym i słuchawkami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter