fbpx

Powiat kłobucki

Kłobuck gościł najlepszych uczniów z województwa. Rywalizowali w turnieju wiedzy pożarniczej

fot. Starostwo Powiatowe w Kłobucku

Dziewięćdziesięcioro uczestników rywalizowało pod koniec kwietnia w Kłobucku w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W szranki stanęli uczniowie z trzydziestu jeden powiatów, wyłonieni wcześniej w konkursach na tym właśnie szczeblu.

– Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Wszyscy musieli przebrnąć przez czterdzieści pytań testowych. Tutaj uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe, a najlepszą trójkę z każdej zaproszono do części ustnej. W pierwszej rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gdzie najlepsi okazali się reprezentanci powiatu żywieckiego. Pośród gimnazjalistów z kolei – powiatu wodzisławskiego, a wśród młodzieży licealnej – cieszyńskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter