Powiat kłobucki

Kłobuck gościł najlepszych uczniów z województwa. Rywalizowali w turnieju wiedzy pożarniczej

fot. Starostwo Powiatowe w Kłobucku

Dziewięćdziesięcioro uczestników rywalizowało pod koniec kwietnia w Kłobucku w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorem zmagań był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W szranki stanęli uczniowie z trzydziestu jeden powiatów, wyłonieni wcześniej w konkursach na tym właśnie szczeblu.

– Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Wszyscy musieli przebrnąć przez czterdzieści pytań testowych. Tutaj uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe, a najlepszą trójkę z każdej zaproszono do części ustnej. W pierwszej rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gdzie najlepsi okazali się reprezentanci powiatu żywieckiego. Pośród gimnazjalistów z kolei – powiatu wodzisławskiego, a wśród młodzieży licealnej – cieszyńskiego.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

„Do Kłobucka będziecie jeździć przez Kalej!”. Śmierdzący problem Osińskiego

Wręczyca Wielka

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Newsletter