fbpx

Kłobuck

Kłobucki magistrat: Przebudowy i remonty dróg to najważniejsze działania inwestycyjne minionego roku

fot. Pixabay

Jak informuje urząd miejski, w ramach podejmowanych w 2022 roku działań zmodernizowano i wyremontowano prawie pięć kilometrów gminnych arterii.

Swoje oblicze zmieniły ulice Sobisia, Podleśna, Wiejska, Podmiejska, Reymonta, Bukowa, Żabia, Łąkowa i Prusa w Kłobucku, a także ulica Kmicica w Gruszewni czy Malinowskiego w Kamyku. Na ulicy Rómmla w Kłobucku pojawiły się nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, a wzdłuż Okólnej wyremontowano chodnik.

– Powstał też projekt budowy drogi wraz z mostem łączącym ulicę Sienkiewicza z Zakrzewską w Kłobucku – dodają miejscowi urzędnicy.

Sporym zastrzykiem dla gminy okazały się środki z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”. Dzięki tym funduszom w Kamyku za ponad 4 mln zł przebudowano długo wyczekiwaną ulicę Mostową wraz z obiektem mostowym. W Kłobucku z kolei, za blisko 3,5 mln zł, ruszył remont ulicy Witosa.

– Ponadto w grudniu podpisaliśmy umowę na roboty budowlane dotyczące przebudowy odcinka drogi gminnej wzdłuż ulicy Mickiewicza oraz odcinka ulicy Ogrodowej w Kłobucku. Ta inwestycja dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonie prawie 3 mln zł – dodają pracownicy kłobuckiego magistratu.

Jak podkreślają, stan dróg w gminie jest jedną z kwestii najczęściej podnoszonych przez mieszkańców w trakcie zebrań, a także korespondencji kierowanej do urzędu.

– Znaczny postęp w tej dziedzinie należy odczytywać jako odpowiedź na oczekiwania naszych mieszkańców – przekonują.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter