fbpx

Kłomnice

Kłomnice startują z mobilną informacją. Kto chce z niej korzystać musi ściągnąć aplikację

fot. Pixabay

Gmina wdraża nowy projekt dla mieszkańców. To aplikacja My Local News. Dzięki niej każdy użytkownik będzie otrzymywał najważniejsze informacje na swój telefon.

Dzisiaj aplikacja zadebiutowała w gminie. Jak wyjaśnia Adam Worwąg, kierownik referatu rozwoju i promocji w miejscowym urzędzie i jednocześnie pomysłodawca zaimplementowania tego rozwiązania na rodzimym gruncie, Kłomnice są pierwszym samorządem w województwie śląskim, który na taki krok się zdecydował.

– Celem My Local News jest informowanie mieszkańców o najważniejszych sprawach dotyczących gminy. Dzięki całkowicie bezpłatnej aplikacji każdy będzie mógł otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach, które się u nas dzieją. To nowe narzędzie, obok strony internetowej gminy oraz naszym profilu na facebook’u, stało się trzecim kanałem informacyjnym trafiającym bezpośrednio na telefony użytkowników – dodaje.

Aplikacja poinformuje między innymi o wydarzeniach kulturalnych i innych ważnych spotkaniach, sprawach podatkowych, a także przypomni dzień wcześniej o wywozie odpadów z posesji. Mieszkańcy dowiedzą się z niej również o zbliżających się zagrożeniach i niedogodnościach, takich jak chociażby wyłączenie prądu czy wody. Poinformuje też o utrudnienia komunikacyjnych.

– Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy mieszkańcy i odwiedzający gminę goście mogą na bieżąco zapoznać się z działaniami lokalnej administracji – podkreśla Worwąg.

By móc swobodnie korzystać z My Local News konieczne jest posiadanie smartfona z systemem Android lub iOS.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter