fbpx

Kłomnice

Kłomnicki GOK zaprasza wystawców na bożonarodzeniowy jarmark

fot. Urząd Gminy w Kłomnicach

8 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Kłomnicach. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wystawców, którzy chcą zaprezentować, jak i sprzedawać swoje produkty.

Kłomnickie wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz przedświątecznych imprez organizowanych na terenie powiatu częstochowskiego. Jest świetną okazją do zaprezentowania wyrobów rękodzieła, lokalnych produktów, ale i tradycji czy obrzędów bożonarodzeniowych, które są udziałem rodzimych grup artystycznych i kół gospodyń wiejskich.

W ten dzień swój finał będzie miał również konkurs „Anioły i Pierniki”. Jest on adresowany do wszystkich – zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych – którzy mają amatorską smykałkę do wytwórstwa wyrobów piekarniczych. Termin składania wykonanych z masy solnej aniołów oraz wypieków w postaci pierników upływa 28 listopada. Trzeba je dostarczyć do GOK-u.

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim kształtowanie wśród uczestników idei niesienia pomocy i umiejętności dzielenia się choćby najmniejszym dobrem. Wszystkie zgłoszone na konkurs prace będą wystawione na sprzedaż, a dochód z przedsięwzięcia pomoże zakupić paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z całego powiatu.

Bogaty program ściąga każdego roku do miejscowej hali sportowej prawdziwe tłumy mieszkańców. Przy takich okazjach nie brakuje także degustacji wybornych potraw i konkursów kulinarnych. W ubiegłym roku prym wiódł barszczyk z uszkami, a jako miejscowy rarytas zaserwowano gościom bigos myśliwski.

Co trzeba zrobić, by być obecnym na wydarzeniu jako wystawca? Wystarczy wysłać do GOK-u, w terminie do 25 listopada, wypełnione zgłoszenie (tutaj) i wnieść niewielką opłatę. Wynosi ona tylko 20 zł za jedno stoisko.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter