fbpx

Kłomnice

Kłomnicki Klub Seniora. Startuje nowy projekt lokalnego GOK-u

fot. Pxhere

Porady, zajęcia, edukacja i wyjazdy. Tak w dużym skrócie można streścić obszar działalności przedsięwzięcia, na którego realizację dla gminnych seniorów samorząd pozyskał blisko 600 tys. zł.

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach zaprasza wszystkich mieszkańców liczących sobie powyżej sześćdziesięciu wiosen do swojej siedziby od poniedziałku do piątku w godz. pomiędzy 10 a 14. To właśnie ta placówka odpowiada za sprawną realizację projektu, na którą gmina pozyskała niemalże 600 tys. zł przy jednoczesnej partycypacji ze środków własnych na poziomie sięgającym zaledwie niecałe 45 tys. zł.

– Ten projekt ma na celu zwiększenie dostępności do wysokiej jakości miejsc wsparcia dla kilkudziesięciu seniorów z terenu gminy, którzy są zagrożeni ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym – tłumaczy ideę wójt wójt Piotr Juszczyk.

To właśnie uruchomienie i funkcjonowanie klubu seniora ma dać uczestnikom tej inicjatywy szeroki wachlarz możliwości zarówno rozwoju, jak i poczucia celu i sensu. Pracownicy GOK-u przygotowali dla nich całe spektrum interesujących form aktywizacji. Jak podkreślają władze gminy, będą nie tylko zajęcia ruchowe, ale też wyjazdy do kina, teatru czy choćby na basen.

– Nie zabraknie też oczywiście zajęć rozwijających indywidualne umiejętności i zainteresowania oraz porad psychologicznych, prawniczych czy tych związanych z dietetyką i prozdrowotną edukacją – dodaje włodarz Kłomnic.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter