fbpx

Poczesna

Kobiety biesiadowały w Poczesnej. Na imprezę zawitał premier Morawiecki

fot. Urząd Gminy Poczesna

W niedzielę 4 sierpnia w hali sportowej w Poczesnej, na wspólnej biesiadzie, spotkały się mieszkanki regionu częstochowskiego. Z wizytą do pań przybył również premier Mateusz Morawiecki.

Sierpniowa Biesiada Kobiet, bo pod taką nazwą zorganizowano imprezę, zgromadziła kilkaset reprezentantek z gmin i kół gospodyń wiejskich. Wydarzenie uświetniły występy zespołów, miejscowego Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie” czy formacji „Elsol”. W rolę prowadzącego wcielił się natomiast były solista Zespołu „Śląsk” – Piotr Hankus.

– Wspólna zabawa i atmosfera towarzysząca imprezie są potwierdzeniem, że wydarzenie było niezwykle udane. To przykład dobrego spędzenia wolnego czasu oraz możliwości porozmawiania o rzeczach, które są niezwykle istotne dla kobiet – komentuje wójt gminy Krzysztof Ujma.

Jak podkreśla włodarz, niewątpliwie największą niespodziankę obecnym sprawił premier Mateusz Morawiecki, który mimo bardzo napiętego harmonogramu zajęć wygospodarował czas dla gminy i zaproszonych gości.

– Prezes Rady Ministrów, w krótkim powitaniu, odniósł się do roli kobiety, do jej ciężkiej pracy. Nawiązał do poszanowania tradycji. Z serdecznością i zaangażowaniem odpowiadał na pytania uczestniczek biesiady. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Poczesnej była jednym z ważniejszych wydarzeń w historii naszej gminy. Był to wielki zaszczyt i wyróżnienie – podkreśla Krzysztof Ujma.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter