fbpx

Olsztyn

Koła gospodyń wiejskich po raz kolejny miały swój przegląd

fot. Pixabay

Za nami 15. edycja Międzygminnego Przeglądu Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Folklorystycznych. Tym razem uczestników imprezy gościł Olsztyn. Następna odsłona za rok w Przyrowie.

Od momentu kiedy to wydarzenie zostało po raz pierwszy zorganizowane, każdorazowo patronat nad nim obejmują włodarze Dąbrowy Zielonej, Janowa, Mstowa, Olsztyna i Przyrowa. Przegląd pielęgnuje ludowe tradycje muzyczne, które połączone z radosnym biesiadowaniem w gronie przedstawicieli pięciu lokalnych społeczności, stanowią mocny punkt w kalendarzu cyklicznych imprez w powiecie.

Co roku gospodarzem wydarzenia jest inna gmina. W tym, w rolę głównego organizatora wcielił się Olsztyn, w kolejnym natomiast ta rola przypadnie gminie Przyrów. Co znamienne, wspólnej zabawie zawsze towarzyszy wysoki poziom artystyczny prezentowanych zespołów. W tegorocznej edycji uczestnicy mieli okazję poznać bliżej repertuar aż dziewięciu grup folkowych.

Wystąpiły Olsztynianki, Cyganeczki, Dąbrowianki, Lipowianki, Lusławice, Mstowianki, Przyrowianki, Zalesianki oraz Zespół Folklorystyczny Janowianie. Obok wójtów, w gronie zaproszonych gości spotkać można było z kolei przedstawicieli władz samorządowych szczebla powiatowego i wojewódzkiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter